BAŞARI HİKAYELERİMİZ

GÜROK-3
Şişe Fırını

Kütahya, Türkiye

Gürallar Cam Ambalaj C Fırını


  • Müşteri: GCA
  • Yer: Kütahya, Türkiye
  • Proje Tipi: Refrakter Örüm ve Atrampaj
  • Proje Yılı: 2021-2021
  • Fırın Tipi: Şişe Fırını
  • Fırın Kapasitesi: 400 ton/gün

Gürallar Cam Ambalaj (GCA) uzun yıllardır Glasstech Refrakter olarak çalıştığımız bir müşteridir.

Projenin pandemi koşullarında başlaması dolayısıyla ciddi sıkıntılar yaşanılan bu projede, klasik örüm planının tamamen dışına çıkılarak farklı bir inşa modeli uygulanmıştır. 

Normalde bütün projelerde önce ergitme havuzu inşa edilir, sonrasında üst yapının örümü gerçekleşir. Bunun sebebi aslında milimetrik bir şekilde planlanan fırın konstrüksiyonunda hata yapma ihtimalini azaltmaktır.

Fakat pandemi sebebi ile proje başladıktan sonra taban bloklarının üretim ve sevkinin geç kalması, sahada olan ekibin tamamen boş kalmasına sebebiyet verdi. Bu soruna bir çözüm bulabilmek amacıyla yapılan toplantılar sonucunda, teknik ekipler birbirine olan güvenleri sayesinde anlaşarak bir çözüm buldular. Bu çözüm doğrultusunda üst yapının örümü taban bloklarının yerleşiminden önce yapılmıştır. Üst yapının örümü bittiğinde taban blokları gelmiş, sonrasında ekibimiz taban bloklarını yerleştirmiş ve fırını devreye almıştır.

Uygulama anlamında bir sorun çıkmaması ve fırının GCA teknik ekibi tarafından onaylanması ekibimiz ve firmamız için hem mutluluk, hem de gurur kaynağı olmuştur.

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi