KOBİ ÇÖZÜMLERİ

Cam Fırın Performans Kontrolü ve Bakım

Cam fırınları yüksek ısı ve aşındırıcı bileşenlerden dolayı kampanya süresince aşınmalara maruz kalabilir. Örneğin cam seviyesinde veya throat bölgesinde cam – refrakter etkileşimi sonucunda aşınmalar oluşabileceği gibi, rejeneratör bölgesinde yanma gazları ile refrakter arasındaki reaksiyonlardan ötürü rejeneratörlerde tıkanmalar oluşabilir. Bu nedenle cam fırınlarının sağlıklı işletme koşullarının sürdürülebilir olması için bakımlarının düzenli periyotlarla yapılması gerekmektedir.

Firmamız bu kapsamda cam fırınlarının yerinde incelenmesi, işletme parametrelerinin gözlemlenmesi ve gerekli olan hallerde bakım işlemlerinin yapılması için çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıca çalışan fırınlarda harman gazları ile refrakter yapının etkileşimi dolayısı ile fırın iç yapısında çatlaklar veya kopmalar meydana gelebilir. Endoskopi ile fırın iç yapısı fırın çalışırken gözlemlenebilir ve gerekli önlemlerin alınması konusunda firmamız tarafından danışmanlık hizmeti verilebilir.

Bu kapsamların dışında firmamız genel olarak cam fırını ve etrafındaki ekipmanların performans kontrolünü ve düzenli bakım zamanlarını siz müşterilerimiz için takip ederek yeterli süre öncesinde gerekli çalışmaların yapılmasını planlamaktadır.

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi