ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Katı Atık Yakma Fırınları

Atıkların imhası ve geri dönüşüm işlemleri, son derece kompleks bir süreçtir ve katı atık yakma fırınları da bu sürecin merkezinde yer almaktadır. Katı Atık Yakma Fırınları, en basit tanım ile atıkların yakılarak gaza dönüştürüldüğü üniteler olmaktadır. İçlerine konulan tüm atıkları gaza veya zararsız kalıntılara dönüştürür. Atık oluşturan büyük endüstrilerde  kullanım alanı olan bir ünitedir. Özellikle büyük şehir belediyeleri  atıklarını Katı Atık Yakma Fırınları ile ortadan kaldırmaktadır. Daha önce ki projemiz olan Buski Katık Atık Yakma fırının da atıkların yakılıp elektrik enerjisi üretimine dönüştürülmesi sağlanmıştır.

Katı Atık Yakma Fırınları, atığın türü ve kullanım amacına göre çok  yüksek sıcaklıklara ulaşabilen ünitelerdir. Özel baca filtreleri sayesinde, ortaya çıkan gazın çevreye zarar vermemesi sağlanmaktadır. Çevre kanunu üretim esnasında atık üreten firmaların atıklarını çevreye zarar vermeden imha etmesini öngörmektedir.  Düzenli olarak oluşan atığı işletme dışına taşımak ve çevreye zararsız hale getirmek yerine, işletme nezdinde kurulan bir Katı Atık Yakma Fırını hem riski azaltır hem de uzun vadede maliyetleri çok aşağı çekebilir. 

GlassTech Refractory, atık yakma fırınları refrakter montaj, refrakter demontaj, ısıtma, sıcak tamir, çelik konstrüksiyon imalat ve montajı işlerinde hem kurulum hem de sonrasında bakım aşamasında verimliliğinizi artıracak yetkinliğe ve tecrübeye sahiptir. 

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi