HİZMETLERİMİZ

Fırın Refrakter Demontaj

Cam Sanayi fırınlarının ve bu fırınlarda kullanılan refrakter malzemelerin belirli kullanım ömürleri vardır. Bu ömrü sona erdiğinde, endüstriyel fırın amaçlanan üretimi gerçekleştiremez hale gelir. Dolayısıyla, sökülmesi gerekir. Bu işleme genel olarak fırın refrakter demontaj denmektedir. Refrakter demontaj, en az refrakter montajı kadar titizlikle yapılması gereken bir iştir. Zira refrakter fırınlar, yeniden kullanılabilecek çok sayıda malzemeye sahiptir. Aynı şekilde, demontaj sonrası elde edilen malzemeler refrakter geri dönüşüm işlemine de tabi tutulacaktır. Dolayısıyla, fırın refrakter demontaj işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmeli ve mümkün olduğu kadar çok sayıda malzemenin kurtarılması hedeflenmelidir.

Refrakter Fırın Söküm İşlemleri

GlassTech Refractory, refrakter montaj ve refrakter demontaj işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Cam kırma ve refrakter söküm işlemleri; gerekli eğitimi almış profesyonel kadromuz tarafından hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Refrakter demontaj hizmetimiz kapsamına fırının soğutulması, içindeki cam ve çelik kısımların sökülmesi, yeniden kullanıma uygun materyallerin ayrıştırılması ve moloz olarak nitelendirilen geri kalanların materyalin de geri dönüşüm işlemine tabi tutulması dahildir. Diğer bir deyişle, sadece refrakter söküm işlemleri gerçekleşmeyip, çevreye saygılı bir şekilde imalat masraflarının düşürülmesi de sağlanmaktadır. Zira refrakter geri dönüşüm sonucu elde edilen hammaddeler, diğer refrakter ünitelerin inşasında kullanılacaktır. 

GlassTech Refractory, endüstriyel fırınların uzun süre kapalı kalmasının bir işletmeye getirdiği yüklerin farkındadır. Bu nedenle, refrakter demontaj işlemleri son derece hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Ancak iş güvenliğinden taviz verilmemekte ve halen mümkün olan en fazla sayıda malzemenin kurtarılması için gayret gösterilmektedir. Refrakter demontaj işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması için, en son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılmaktadır. Çıkan tüm tehlikesiz atıklar, Çevre Bakanlığından lisans almış ve bunu belgeleyen firmalara teslim edilmektedir. Tehlikeli atık grubundaki malzemeler ise (baca kanalı, rejeneratör - baca cürufu, rejeneratör - fırın refrakterleri, izolasyon malzemeleri vs.) uygun ambalajlarla istiflenmekte ve işletme dışına çıkarılmaktadır. GlassTech Refractory, Türkiye’nin lider markalarının tercihi olarak cam fırın refrakter söküm ve demontaj işlemlerinde sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi