HİZMETLERİMİZ

Camdan Cama (Soğuk Tamir)

Camdan cama uygulaması, mevcut cam ergitme fırınının soğuk tamir öncesi durdurulması, içindeki camın çıkarılması, gerekli tamir ve kurulum işlemleri sonrasında tekrar camın akıtılmasını içerir. Bu süreçte herhangi bir cam üretimi yapılamayacağından bu işleme camdan cama denmektedir. 

Camdan cama uygulaması, aslında birden fazla proses içerir. Önce fırın sıcaklığının düşürülmesi gerekir. Sonrasında içindeki donan camın kırılması (glass shattering) veya akışkan camın akıtılması (glass draining) ve fırın üzerinde personelin gerekli tamir veya kırma işlemlerini yapacak duruma gelmesi gerekir. İşlemler tamamlandıktan sonra tekrar fırının ısıtılması (heat-up), atrampaj işlemlerinin yapılması ve camın akması ile firma üretime hazır hale gelir ve camdan cama işlemi tamamlanır.

Camdan cama uygulamasında uygulama süresi çok önemlidir. Çünkü bu süre boyunca herhangi bir üretim yapılamayacağından, firmanın tekrar üretime geçmesi belirtilen termin süresi içerisinde gerçekleşmemesi durumunda bütün işletme planlarında aksaklıklara sebebiyet verecektir. Bu yüzden camdan cama uygulamasında personellerin yetkinliği ve doğru ekipmanlara sahip olması çok önemlidir. Süreç boyunca çıkabilecek aksaklıkları hızlıca bertaraf edebilen ve hızlı reaksiyonlarla gecikmeleri telafi edebilecek yeterli kaynaklara ve profesyonelliğe sahip firmalar tercih edilmelidir. 

Camdan cama hizmeti konusunda tecrübeli bir ekip, farklı uzmanlık alanları isteyen bu işlemleri iyi planlayarak bu kısıtlı süreyi verimli kullanır. Glasstech Refractory olarak profesyonel ekiplerimiz ile 20 yılı aşkın bir süredir, 31 ayrı projede camdan cama uygulamasını hiçbir gecikme olmadan yapmamızın kendimize verdiği güven ile müşterilerimize hizmet sağlamaktayız. 

Cam fırın soğuk tamir, fırının soğutulması ve boşaltılması sonrasında yapılan onarım işlemlerine verilen isimdir. Sıcak tamir yöntemiyle halledilemeyecek kadar ağır hasarların tamiri ve gerektiğinde fırının yeniden dizayn edilmesi için tercih edilen yöntemdir. Cam fırın soğuk tamir yönteminde, fırın tamamen boşaltıldığı için refrakter ustası rahat bir şekilde çalışma imkânı bulur. Fırının her bölümü kontrol edilir ve gerekli onarımlar gerçekleştirilir. Örneğin tamamen yıpranmış ve refrakter özelliğini yitirmiş tuğlalar, bu yöntem sayesinde değiştirilebilecektir. Cam fırın soğuk tamir, fırının tasarımının değişmesi için de kullanılan bir yöntemdir. Fırına yeni bir bölme eklenecek veya mevcut bölmelerin dizaynı değiştirilecek ise, yine soğuk tamir metodu tercih edilecektir.

Cam fırın soğuk tamir yöntemi, fırının tamamen kapatılmasını ve dolayısıyla üretimin durmasını gerektirdiği için, kısa bir süre içinde tamamlanmalıdır. Ancak bu kısa süre içerisinde dahi, iş güvenliği ve kaliteden ödün verilmemelidir. GlassTech Refractory, cam fırın soğuk tamir işlerinde uzman ekipleri ile 20 yılı aşkın tecrübesiyle size hizmet vermektedir. Profesyonel ekibimiz, size ve fırının türüne en uygun onarım metotlarını önceden belirlemekte, hızla ve titizlikle yerine getirmektedir. Bu sayede, üretime verilen mecburi aranın mümkün olduğu kadar kısalması sağlanmaktadır. Cam fırın soğuk tamir işlemleri bittikten sonra, fırınınız eskisinden daha verimli çalışmaya hazır olacaktır. Aşınan duvarların örümünün yapılması ve fırının tekrar ısıtılması, çalışmalarımızın bir parçasıdır. Tüm bu işler kalite standartlarımız gereği günlük raporlar ile birebir takip edilir. Cam fırın soğuk tamir genelde camdan cama uygulamaların bir parçası olduğundan bütün planlamalar minimum gün sayısı öngörülerek yapılır. 

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi