ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Cam Ambalaj Fırınları

Cam ambalaj fırınları; isminden de anlaşılabileceği gibi içerisinde belirli bir şeyi muhafaza etmek için kullanılan cam ürünlerinin imalatını gerçekleştiren bir fırın çeşididir. Bunlara örnek olarak kavanozları, test tüplerini ve ilaç şişelerini gösterebilmek mümkündür. Üretim aşamaları hassas olup, doğru planlama ile korozyondan bile etkilenmeyen cam ambalaj ürünleri üretmek mümkündür. . Ülkemizdeki en büyük cam ambalaj üreticileri arasında Anadolu Cam, Güral Cam ve Park Cam yer almaktadır. 

Cam ambalaj fırınları, kontinü (sürekli) çalışan cam ergitme fırınları şeklinde imal edilmektedir. Bu fırın tipi, hemen hemen tüm cam üretim işlerinde kullanılmaktadır. Hatta optik cam ve el üretimi cam dışında kalan tüm ürünler için aynı fırının kullanıldığını söylemek mümkündür. 15 yıla varan bir kullanım ömrü olan cam ambalaj fırınları, 24 saat çalışabilir şekilde dizayn edilir ve büyük ölçekli üretim gerçekleştirebilir. Son yıllarda kapasitesi günlük 700 tona kadar çıkan fırınlar inşa edilmiştir. 

GlassTech Refractory, cam ergitme fırınları alanındaki uzmanlığı ile sizlere cam ambalaj fırınları refrakter montaj, refrakter demontaj, atrampaj, sıcak tamir, çelik konstrüksiyon imalat ve montajı hizmetlerini sunmaktadır. Küçük ve orta boy fırınlar için ayrıca anahtar teslim proje desteğimiz vardır. Cam fırın refrakter projelerinizin her aşamasında, profesyonel ve deneyimli ekibimiz size gerekli desteği sağlayacaktır.

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi