ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Cam Elyaf Fırınları (Yalıtım Malzeme Fırınları)

Yalıtım malzeme fırınları; isimlerinden de anlaşılabileceği gibi yalıtım malzemesi (insulation) üretmek için kullanılan endüstriyel fırınlardır. Yalıtım malzemelerine örnek olarak; taş yünü, cam yünü ve ısı yalıtım malzemeleri (binaların dışına veya çatılara kaplananlar gibi) verilebilir. Ülkemizde, İzocam ve ODE mevcutta en büyük yalıtım malzemesi üreticileridir.

Yalıtım malzemeleri enerji tasarrufu yapılmasını sağlar ve küresel ısınmanın zararlarını azaltır. Elastik yapıları, ses dalgalarını da emer ve özellikle konutlarda ses yalıtımı da sağlar. Yüksek sıcaklıklara kadar alev almazlar, bu yüzden otomotiv ve havacılık gibi sektörlerde tercih edilirler. . Üretimlerinde çoğunlukla geri dönüştürülen malzemeler kullanıldığı için, çevresel etkisi oldukça düşük bir endüstridir. Yalıtım malzemesi üretimi, genel hatlarıyla cam üretimini andırır. Nitekim cam yünü üretimi, hemen hemen cam üretimi ile aynıdır ve kum ile geri dönüştürülen atık camlar kullanılır. Yalıtım malzeme fırınları; hammaddeleri karıştıran, eriten, fiber hale getiren ve en nihayetinde kesip paketleyerek kullanıma hazır halde sunan ünitelerin bütününü oluşturur.

İzolasyon sektörü, yüksek büyüme hızına sahip  bir endüstridir. GlassTech Refractory, tüm endüstriyel fırınlarda olduğu gibi yalıtım malzeme fırınlarında da uzmanlığını sizlere sunmakta ve refrakter montaj, refrakter demontaj, ısıtma , sıcak tamir, çelik konstrüksiyon imalat ve montajı işlemlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. 

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi