ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Düz Cam Fırınları

Düz cam fırınları, cam sektöründe en yaygın olarak kullanılan ünitelerden biridir. Zira cam endüstrisinin bu kolunda üretilen eşyalar, çok çeşitli kullanım amaçlarına sahiptir. Ev camları, bina dış cephe kaplama camları, buzlu camlar, otomotiv camları, fırın ve buzdolabı gibi ev eşyalarının camları bunlara örnek olarak verilebilir. Diğer bir deyişle, düz cam fırınları çok geniş kapsamlı bir üretim gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki en büyük düz cam üreticilerini Trakya Cam Sanayi (Şişecam grubu) ve Düzce Cam Sanayi olarak belirlemek mümkündür. GlassTech Refractory, her iki firma için de tedarikçilik gerçekleştirmektedir.

Düz cam fırınları, hem büyük yatırımlara ihtiyaç duyar hem de kompleks üniteler içermektedir. Eriyik cam yataklarının genişliği, 400 metrekareyi bulabilmektedir. Kontinü (sürekli) çalışan türde fırınlar olup, 24 saat boyunca üretime devam etmeleri istenir. Doğru projelendirilmiş  ve kaliteli refrakter malzemeler kullanılmış fırınların günlük üretim kapasiteleri 1.200 tona kadar çıkabilmektedir. Uzun bir kullanım ömrü hedeflendiği de dikkate alındığında, düz cam fırınları refrakter montaj ve refrakter demontaj işlemlerinin büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gerektiği aşikardır.

GlassTech Refractory, cam ergitme fırınları sektöründe yirmi yılı aşkın bir deneyime sahip olup, Türkiye’de ve Dünya’da lider markalara kurulum konusunda tedarikçi olarak hizmet vermektedir. Düz cam fırınları refrakter montaj, refrakter demontaj, atrampaj, sıcak tamir, çelik konstrüksiyon imalat ve montajı işlemleriniz, profesyonel ve deneyimli kadromuz tarafından, uygun maliyetlerde  ve verimliliğinizi optimize etmeniz için gerekli desteği sağlamaya hazırdır.  

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Bizi arayın tanışalım ve hemen bir tanışma toplantısı yapalım ne dersiniz?

Detaylı Bilgi

Başarı Hikayelerimizi İnceleyin

Başarı hikayelerimizi inceleyip detaylı olarak neler yaptığımızı görebilirsiniz.

Detaylı Bilgi